Whatsapp Engel Kaldırma Hilesi
Genel

Whatsapp Engel Kaldırma Hilesi

Whatsapp akılı telefonlar üzerinde kullanılan, 2014 yılında Meta, Inc. tarafından satın alınması ile birlikte platformlar arası çalışma özelliğine sahip olan, bir milyardan fazla kullanıcıya sahip bir anlık mesajlaşma, arama ve haberleşme uygulamasıdır.

Whatsapp uygulaması kullanıcıları görüşmek istemedikleri kişiler olduğunda engelleme seçeneğini kullanabilirler. Kullanıcılar tarafından sıklıkla whatsapp engelleme nasıl yapılır, whatsapp engelleme nasıl kaldırılır araştırılmaktadır. Aynı zamanda whatsapp engel kaldırma hilesi var mıdır merak edilmektedir. Aşağıdaki adımlar incelendiğinde bu engellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Engelleme Nasıl Yapılır?

Eğer whatsapp uygulaması üzerinden bir kullanıcıyı engellemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. WhatsApp’ta engelleme nasıl yapabilirim sorusunun cevabını basit şekilde açıklamaktayız. Engelledikten sonra bu kişi artık sizin mesajlarınızı göremez, size cevap veremez, whatsapp üzerinden sizi arayamaz.

 • Telefon uygulamalarınız içinden WhatsApp uygulamanızı açın,
 • Ardından sağ üst köşede üç nokta simgesine dokunun,
 • Çıkan ekranda “Ayarlar” kısmına tıklayın,
 • Ardından “Hesap” tuşuna tıklayın,
 • Çıkan pencerede “Gizlilik” seçeneğine girin,
 • Çıkan sayfanın altında “Engellenmiş Kişiler” seçeneğine tıkayın,
 • Açılan sayfada sağ üst köşede kişi eklemek için olan sembole tıklayın,

Buradan engellemek istediğiniz kişiyi seçerek numara engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Whatsapp engel kaldırma nasıl yapılır konusu bu konuda sıkıntı yaşayan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Engelleme işlemini kaldırmak da en az engellemek kadar kolaydır. Engellemiş olduğunuz kişinin engelinden pişman olduysanız ve kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

 • Öncelikle WhatsApp’ı açın.
 • Herhangi bir sohbet penceresi görüntüleyin.
 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine basın.
 • “Diğer” kategorisini açın.
 • “Engellemeyi kaldır” seçeneğini seçin.

Bu adımları uygulayarak kolayca engellediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Engel Kaldırma Hilesi

Whatsapp kullanıcıları için en büyük çıkmazlardan birisi de sizi engelleyen bir kişiye nasıl ulaşabileceğiniz sorusudur. Karşı taraf sizi engellediği takdirde ona mesaj gönderemezsiniz. Ancak siz yine de mesaj göndermek istiyorsanız bunun bir hilesi var mıdır diye araştırılmaktadır. Aslında iki farklı yöntemle bu sorununuzu aşmanız mümkündür.

İlk yöntem oldukça basittir, aboneliği iptal et bir saat sonra yeniden yükle şeklinde özetleyebileceğimiz yöntemi detaylandıralım. Öncelikle gruplarda varsanız bu gruplardan çıkış yapın. Çıkış yapmasanız bile bu yöntemden sonra kayıtlı olduğunuz gruplardan silineceksiniz. Eğer önemli gruplar var ise uygulamadan önce o gruplardan silineceğinizi unutmayın ve bir daha gözden geçirin. Whatsapp aboneliğinizi sildiğinizde tüm gruplardan otomatik olarak çıkartılmaktasınız. Whatsapp üyeliğinizi silin ve bir saat bekleyin. Bir saat geçtikten sonra uygulamayı tekrar yükleyip hesabınızı aktifleştirin. Böylelikle karşı taraftaki engellemeniz kaldırılmış olacak ve kendisine mesaj gönderebileceksiniz.

İkinci yöntem ise biraz daha uğraştırıcı olsa da işe yaramaktadır. Güvendiğiniz bir arkadaşınıza konuyu anlatın. Bu arkadaşınız sizi ve sizi engelleyen kişiyi de alarak bir grup sohbeti oluştursun. Daha sonra da o gruptan kendisi çıkıp çıkmadan önce sizi grubun yöneticisi yapsın. Böylelikle o grup üzerinden sizi engellemiş kişi ile konuşmanız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir