Spotify Engel Kaldırma
Genel

Spotify Engel Kaldırma

Spotify İsviçreli bir müzik dinleme programıdır. Ancak Spotify’e yalnızca bir müzik uygulamasıdır demek haksızlık olacaktır. Örneğin aynı zamanda podcast servisi olarak da hizmet vermektedir. Aylık abonelik sistemiyle çalışan Spotify, bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilen sınırsız sayıda müziğin dinlenebileceği bir dijital müzik platformudur.

Sunduğu birçok avantajın yanı sıra bu hizmeti kullanan pek çok kişi Spotify takipçilerini nasıl kaldıracaklarını merak etmektedir. Bu uygulamada takipçileri kaldırma diye bir seçenek olmadığından o takipçiyi çıkartmak istiyorsanız engellemeniz gerekmektedir.

Önceden Spotify uygulaması içinde herhangi bir kullanıcıyı engelleyebileceğiniz bir seçenek yoktu. Bu durum kullanıcıların uygulama içerisinde problem yaşadığı diğer kullanıcılarla bağlarını kesememelerine sebep olduğundan rahatsız ediciydi. Ancak şu anda Spotify geri adım atarak “engelleme” seçeneğini kullanıcılarının deneyimine sundu.

Spotify Engelleme

Her uygulamada olduğu gibi kişilerin interaktif olarak etkileşimde olduğu Spotify uygulamasında da birini nasıl engelleyebileceğiniz sorusu araştırılmaktadır. Spotify engelleme işlemi oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizin profilinizi görmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Engellemek istediğiniz kişinin profiline girip üst kısımdaki üç nokta simgesine bastığınızda bu profili engelle ibaresine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Bir kullanıcıyı engellediğinizde karşı taraf profilinizi görüntüleyemez, sizi takip edemez ve dinleme etkinliğinizi göremez. Peki Spotify engelleme işlemini geri almak mümkün müdür? Birçok kullanıcı Spotify engel kaldırma işleminin nasıl yapıldığını araştırmaktadır.

  • Spotify hesabınızı açın.
  • Engellemek istediğiniz takipçinizin hesabına girerek profilini görüntüleyin.
  • Profilin üst kısmındaki üç nokta simgesine basın.
  • Bu kullanıcıyı “Engelle” tuşuna basın.

Böylece istediğiniz hesabı engellemiş oldunuz. Bu şekilde engellediğiniz kişi sizin profilinizi görüntüleyemez, size mesaj gönderemez, dinlediğiniz şarkıları göremez.

Spotify Engel Kaldırma Adımları

Aşağıdaki adımları uyguladığınızda Spotify hesabınızda daha önceden engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırabilmektesiniz. Spotify hizmetinde daha önce engellediğiniz hesabın engelini bir süre sonra kaldırmak isteyebilirsiniz. Elbette bu engelleme işlemini geri almak mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

  • Spotify hesabınızı açın.
  • Engel kaldıracağınız hesabınıza kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
  • Engelini kaldırmak istediğiniz profili görüntüleyin. Engellemiş olsanız bile o kişinin profilini arama kısmından bularak görebilirsiniz.
  • Üç nokta simgesine basın.
  • Engeli kaldır” seçeneğini seçin.

Bu adımları tamamladığınızda Spotify üzerinden engellediğiniz kişinin engelini kaldırmış olmakta ani Spotify engellemeyi kaldırma yapmaktasınız. Böylelikle artık bu kullanıcı sizin hesabınızı görüntüleyebilir, size mesaj atabilir ya da müzik listelerinizi ve neler dinlediğinizi görebilir.

Spotify Engellenen Hesapları Görme

Bir kişiyi Spotify üzerinden engellemiş olmanız profiline erişmenizi engellememektedir. Ancak sizi engelleyen hesapları görüntüleyemezsiniz. Spotify engellenen hesapları görme ve sizi engelleyenleri görme, elbette bu ikisi birbirinden farklı şeylerdir. Engellemiş olduğunuz kişilerin hesaplarını görüntüleyerek aynı sayfadan engel kaldırma işlemi yapabilmek mümkündür. Spotify sizi engelleyenleri görme işlemi ise mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir