Messenger Engel Kaldırma Programı
Sosyal Medya

Messenger Engel Kaldırma Programı

Messenger esasında Facebook Messenger uygulamasının kısaltılmış halidir. Facebook messenger, diğer bir adı ile Messenger, Facebook’un yarattığı bir haberleşme uygulamasıdır. İlk kurulduğu zamanlarda sadece facebook üzerinden yapılan mesajlaşmaların görüntülenebildiği uygulama zaman içerisinde birçok kez güncelleme alarak geliştirilmiştir. Günümüzde cep telefonunuzun SMS listesini dahil ederek operatörünüz üzerinden yaptığınız mesajlaşmaları da entegre edebilmektesiniz.

Hatta facebook, whatsapp ve Instagram’ın Mark Zuckerberg tarafından satın alınıp META adı altında birleştirilmesi nedeniyle Messenger da yine bu üç uygulama ile birleştirilebilmektedir. Birleştirdiğiniz takdirde tüm sms, yazılma, yazılı, sesli ve görüntülü haberleşmelerinizi Messenger üzerinden yapma imkânınız bulunmaktadır. Bu birleşme ile telefon rehberinizdeki tüm kişiler aynı zamanda Messenger uygulamasına da eklenmektedir. Rehberdeki kişilerle messenger üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

900 milyondan fazla kullanıcıya hitap etmekte olan Messenger uygulaması içinde görüşmek istemediğiniz ya da size ulaşmasını istemediğiniz kişiler üzerinde engelleme yapabilmek mümkündür. Messenger engelleme ya da engel kaldırma işlemini herhangi bir program kullanmaya gerek kalmadan kendi kendinize yapabilirsiniz. Messenger engelleme ve Messenger engel kaldırma işlemleri oldukça kolaydır.

Messenger engelleme, messenger engel kaldırma gibi işlemler tamamen ücretsizdir. Kolay bir şekilde aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Messenger Engelleme

Facebook messenger uygulamasında engelleme yapmak kolay bir uygulamadır. Görüşmek istemediğiniz kişileri engelleyerek sizin profilinizi görmesini, size mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz.

 • Öncelikle engellemek istediğiniz kişiyle yaptığınız bir konuşmayı açın ve yukarıdaki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Açılan sayfadan “Messenger’da Engelle” kısmına tıklayın.
 • Ve sonra karşınıza çıkan ekrandan “Engelle” tuşuna tıklayın.

Bu adımları tamamladığınızda Facebook Messenger engelleme işlemi yapmış oldunuz. Artık o kişi bu uygulama üzerinden size ulaşamayacaktır. Profilinizi görüntüleyemez, size mesaj gönderemez ve aynı zamanda siz de bu kişiye mesaj atamazsınız.

Messenger Engel Kaldırma

Facebook üzerinden mesajlaştığınız birini engellediniz ve şimdi de pişman olarak bu engeli kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımlarla bunun yapmanız mümkündür. Messenger engel kaldırma programı ihtiyacı olmadan, kendi kendinize hem kolayca hem de güvenle bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem tamamen ücretsizdir.

 • Facebook Messenger uygulamasını açın.
 • Kullanıcı hesabınız ile oturum açın.
 • Sol alttaki profil resminize ve sonra “Tercihler” kısmına tıklayın.
 • Açılan sayfadaki “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın. Varsayılan sayfada böylece Facebook ayarları sayfanız açılır.
 • Facebook ayarlarınızda soldaki “Gizlilik” kısmına tıklayın.
 • Karşınıza gelen seçenekler içerisinden “Engelleme” bölümüne tıklayın.
 • “Mesajları engelle” seçeneğine kadar inin.
 • Karşınıza bu zamana kadar engellediğiniz kullanıcıların bir listesi gelecektir. Bunların arasından engellemesini kaldırmak istediğiniz kişinin adının yanındaki “Engellemeyi Kaldır” kısmına tıklayın.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda Messenger engel kaldırma işleminizi bitirmiş oldunuz. Böylece artık ilgili kullanıcı yeniden sizin profilinize erişebilir, size mesaj gönderebilir. Siz de aynı şekilde ona ulaşabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Engeli kaldırdığınızda geçmiş mesajlar da daha önce silmediyseniz yeniden görünür hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir