LOL Engel Kaldırma
Genel

LOL Engel Kaldırma

League of Legends bir oyundur. LOL olarak da kısaltılıp internette genelde bu şekilde anılan oyun, Riot Games tarafından geliştirilmiştir. 2009 yılında piyasaya çıkmış olmasına rağmen halen aktif oynanabilen LOL’ün günlük aktif oyuncu sayısı 12 milyondan fazladır.

Bir strateji oyunu olan LOL üzerinden tanışıp evlenen kullanıcılar olsa da tartışmalar da sıklıkla görülebilmektedir. Oyunun içerisinde bulunan chat bölümü üzerinden farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Oyunda tanıştığınız kişileri arkadaş ekleme seçeneği de bulunmaktadır. Oyunda birbirinizi arkadaş eklediğiniz takdirde birlikte LOL eşleşmelerine katılabilir, turnuva modunda yer alabilirsiniz. Aynı bölümden farklı kullanıcılar ile takımlar oluşturarak takımlar arası eşleşmeler de düzenlemek mümkündür.

LOL oyunu yaygınlaştıkça ve kullanıcı sayısı arttıkça bazı kullanıcılar LOL engelleme nasıl yapılır şeklinde araştırmalar yapmaktadır. Oyunda bir daha görmek istemediğiniz ya da size ulaşmasını istemediğiniz kullanıcıları engellemeniz mümkündür. Engelleme, LOL engel kaldırma işlemleri basitçe yapılabilmektedir.

LOL Engelleme Nasıl Yapılır?

LOL oyunu yaygınlaştıkça oyun içerisinde görmek istemediğimiz manzaralar da artmaktadır. Görüşmek istemediğiniz kişilerle oyunda karşılaşabilir ya da oyunda tanıştığınız bir kişiyi bir daha görmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda LOL engelleme işlemi yaparak bu kullanıcının size ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek LOL engelleme işlemi yapabilirsiniz.

  • Kişi engellemek ve engellenenler listesini açmak için öncelikle LOL hesabımıza giriş yapın.
  • Ardından ana ekranın en sağ üst tarafındaki dişli çark işaretine yani ayarlar butonuna basın.
  • Sonrasında açılan pencerede solda menü kısmını göreceksiniz. Buradan “Engellenenler Listesi” kısmına girin.
  • Şimdi burada engellenenler listesi bölümü karşımıza çıkacaktır. Buradan da engellemek istediğimiz oyuncunun adını yani oyunda kullandığı “Nick’ini” girerek ve “Engelle” butonuna basarak istediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınız zaman o kullanıcı LOL oyununda engellenmiş olur ve bir daha kendisini görmezsiniz. O kişi de sizin oyuncu profilinizi görüntüleyemez.

LOL Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

İstemediğimiz herhangi bir oyuncuyu LOL oyununda engelleme işlemi yaparak bize ulaşmamasını sağlayabiliriz. Peki bu işlemden pişman olursak engel kaldırmak mümkün müdür? Elbette LOL engel kaldırma işlemi de engellemek kadar basit şekilde yapılabilmektedir.

  • Öncelikle LOL hesabımıza giriş yapın.
  • Ardından ana ekranın en sağ üst tarafındaki dişli çark işareti şeklindeki ayarlar butonuna basın.
  • Sonrasında açılan pencerede solda menü kısmını göreceksiniz. Bu menüden “Engellenenler Listesi” kısmına girin.
  • Şimdi burada engellenenler listesi bölümü karşımıza çıkacaktır. Burada bu zamana kadar engellediğimiz bütün oyuncuların kimlikleri sıralanmaktadır.
  • Engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak için hangi oyuncunun engelini kaldırmak istiyorsanız onun oyundaki adının yani Nick’inin üzerine tıklamanız gerekmektedir. Yani üzerine 1 kere tık yaptığınız ile o kişinin engeli kaldırılmaktadır.

Yukarıda açıklanan adımları tamamladığınızda engellediğiniz kişinin LOL engel kaldırmasını yapmış olmaktasınız. Artık oyunda sizi bulabilir, sizinle görüşebilir, birlikte eşleşme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir